Web Designer / Front End Developer

Posted 3 έτη ago

Περιγραφή Θέσης
Η Bee Group AE επιθυμεί να προσλάβει άμεσα για Πλήρη Απασχόληση Web Designer / Front End Developer για να ενταχθεί στην ομάδα της.
Θα είναι υπεύθυνος/η για το σχεδιασμό την κατασκευή website, videos και print εργασίες και την παραγωγή περιεχομένου σε social media και θα πρέπει να είναι σε θέση να συνδυάζει αποτελεσματικά τη δημιουργικότητα, τη λειτουργικότητα και την τεχνολογία για να παράγει εντυπωσιακό και ενημερωτικό περιεχόμενο.
Ο υποψήφιος/α θα ενταχθεί στην υπάρχουσα ομάδα μας και θα έχει την ευκαιρία να συμμετάσχει σε πολλά και ενδιαφέροντα project, ενισχύοντας την γνώση και την εμπειρία του.

Καθήκοντα

  • Σχεδίαση websites, eshops, email & newsletters, banners, Facebook posts κ.λπ.,
  • Front End Development (HTML, CSS, JS)
  •  Γραφιστική υλοποίηση των digital και print εργασιών της εταιρίας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση Adobe Creative Suite (Photoshop, Illustrator κ.λπ.) σε λειτουργικό περιβάλλον Windows.
  • Άριστη γνώση των CMS συστημάτων WordPress, Joomla ή Drupal.
  • Αρίστη γνώση των τεχνολογιών του διαδικτύου (π.χ. HTML5, CSS3, Bootstrap, Responsive Design κ.λπ.)
  • Άριστη γνώση των προγραμμάτων Microsoft Office, PowerPoint, Word, Excel.
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας σε προφορικό και γραπτό λόγο.
  • Οργανωτική ικανότητα
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών projects σε καθορισμένα deadlines
  • Επαγγελματική συμπεριφορά, συνέπεια και ομαδικό πνεύμα
  • Άνεση στην επικοινωνία και στη συνεργασία
  • Διαθέσιμο Portfolio

Θα εκτιμηθούν (οποιαδήποτε από τα παρακάτω):

  • Γνώσεις στην ανάπτυξη και διαχείριση social media campaigns
  • Γνώσεις στην ανάπτυξη και διαχείριση Google Adwords campaigns
  • Γνώσεις εφαρμογών και προγραμμάτων επεξεργασίας βίντεο
  • Γνώσεις σε τεχνικές performance optimization

Για αιτήσεις, παρακαλούνται οι developers να στείλουν άμεσα βιογραφικά στο jobs@bee.gr, κωδικός αγγελίας bee_DEV01, μαζί με δυο λόγια για την εμπειρία και τη διαθεσιμότητά τους, καθώς και ένα portfolio από δουλειές τους για την αξιολόγηση που θα ακολουθήσει.

Job Features

Κωδικός Θέσηςbee_DEV01
ΑπασχόλησηΠλήρης Απασχόληση